Kamagra, to jeden z najpopularniejszych specyfików stosowanych w terapii zaburzeń potencji seksualnej u mężczyzn. Producentem leku jest koncern farmaceutyczny z Indii Ajanta Pharma. Produkcja leku przebiega pod kontrolą Światowej Organizacji Zdrowia. Lek sprzedawany jest w wielu krajach. Indyjski specyfik na wzwód, jako jedyny na rynku dostępny jest pod wieloma postaciami. Jedną z nich jest kamagra w żelu.

Kamagra żel, to bardzo wygodny w stosowaniu, łatwo przyswajalny, a przy tym smaczny lek na erekcję. Pełna nazwa leku to kamagra oral jelly. Żel jest tak samo skuteczny jak tradycyjna postać kamagry, czyli tabletki. Różnica polega na tym, że jest półpłynny i wypija się go prosto z niewielkich saszetek. W każdej saszetce jest jedna porcja leku. Zawarty w żelu sildenafil wspomaga ukrwienie prącia, poprzez blokowanie działania enzymu o nazwie fosfodiesteraza typu 5. Enzym ten zwęża naczynia krwionośne, którymi krew dopływa do prącia i tym samym kończy erekcję.

Zaburzenia erekcji wynikają najczęściej ze zbyt dużej ilości fosfodiesterazy typu 5. Kamagra żel hamuje działanie tego enzymu, dzięki czemu mężczyzna ma silny i długotrwały wzwód. Kamagra oral jelly działa szybciej niż tradycyjne tabletki, a to dlatego, że substancja czynna podana w żelu wchłania się dużo szybciej. Żel kamagra dostępny jest w wielu smakach, m.in. pomarańczowym, waniliowym, jabłkowym, czekoladowym, ananasowym i karmelowym. Po przyjęciu jednej porcji żelu, penisowi nadawana jest sztywność potrzebna do tego, by zainicjować, odbyć i prawidłowo zakończyć stosunek płciowy. Żelową postać kamagry specjaliści często polecają pacjentom z impotencją i zaburzeniami wzwodu.

Żelowa postać kamagry ma identyczny skład jak lek w tabletkach. W ciągu doby nie należy przyjmować więcej niż porcję zawartą w jednej saszetce. Niezależnie od tego, czy korzystamy z żelu kamagra o smaku waniliowym, jabłkowym czy czekoladowym, lek działa tak samo. Szybko wchłania się do organizmu i wywołuje erekcję. Podobnie jak przy tabletkach, do wywołania wzwodu konieczna jest stymulacja seksualna. Kamagra w żelu dostępna jest tylko w jednej dawce, to jest 100 miligramów sildenafilu. Jest to więc bardzo silna dawka substancji wywołującej erekcję.

Stosowanie kamagry w żelu jest bardzo proste. Krótko przed stosunkiem należy otworzyć jedną saszetkę i wypić jej zawartość. Leku nie trzeba popijać wodą, co zażywanie go czyni bardzo wygodnym i dyskretnym. Trzeba pamiętać jedynie o tym, by nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki specyfiku, czyli jednej saszetki. Kamagra w żelu działa szybciej od kamagry w tabletkach. Skutek przyjęcia specyfiku można odczuwać w zaledwie 10-15 minut po przyjęciu. Oczywiście, uzależnione jest to od tempa przemiany materii konkretnego mężczyzny. Lekowi nie powinny towarzyszyć Ciężkie i tłuste potrawy, a także wysokoprocentowe alkohole. Jedne i drugie utrudniają wchłanianie substancji aktywnej, co przekłada się na gorsze działanie specyfiku.